Після короткої вступної частини та інформаційної довідки, А.Серко прозвітував про основні напрямки роботи закладу за звітний період, акцентуючи особливу увагу на позитивних зрушеннях в плані виховної роботи, зокрема що стосується функціонування органів громадського самоврядування. Завдяки впровадженню нових форм виховної роботи заступником директора Серко Н.Вол., вдалося максимально забезпечити тісну співпрацю та взаєморозуміння між головними суб’єктами навчально-виховного процесу: педагогами, учнями та їх батьками. Цьому сприяє наполеглива підготовка та проведення засідань Ради з профілактики злочинності та правопорушень, загальношкільного батьківського комітету та Ради школи; змістовно та різнопланово проходять заняття батьківського клубу, до якого крім дирекції входять ще й класні керівники та голови батьківських комітетів від кожного класу. То ж і не дивно, що саме батьківський актив часто є носієм цікавих і змістовних пропозицій щодо роботи школи вцілому.
Абсолютно за 2 останні роки змінено модель органу учнівського врядування «КРОК». Незважаючи на малочисельність учнівського контингенту, ця маленька дитяча республіка завдяки новаторському підходу педагога-організатора О.Холодько щодо налагодження тісної співпраці з учнями, має свої виконавчо-законодавчі органи-комітети, розроблено власну символіку: гімн, герб,прапор, який гордо майорить на одному із трьох флагштоків поряд із синьо-жовтим стягом України та полотнищем Євросоюзу. Ученицю ж 10 кл. Серко Вікторію обрано заступником голови районної ради старшокласників.
Детальніше хочеться зупинитися на питаннях фінансово-господарської діяльності та матеріально-технічного забезпечення закладу. Не секрет, що із вимогами сьогодення та в зв’язку із впровадженням в освітній процес різних інновацій,кардинальних капіталовкладень потребує уся шкільна система України. Бо ж, якщо поточні ремонти вдається поки що зробити за кошти благодійників (переважно батьків) та управління освіти РДА, то,скажімо, забезпечення навчального закладу проекторами, плазмовими телевізорами, комп’ютерною технікою, не кажучи вже про суттєве оснащення/поповнення необхідним обладнанням кабінетів хімії, фізики чи біології тощо, доводиться покладати на директорську ФАНТАЗІЮ в пошуку все нових і нових «щедрих» меценатів-спонсорів. Проте, завдяки зваженому та мудрому підходу,як управлінця, начальника управління освіти Ніни Стасюк, подібні проблеми вдається поступово вирішувати. Адже в нинішньому році, завдяки спільній програмі співфінансування з обласного та районного бюджетів щодо капітального ремонту котельні із встановленням твердопаливного котла, було вирішено головну проблему не одного десятиліття—забезпечено цілодобовий температурний режим протягом опалювального сезону, а в самій котельні для робітників створені чи не найкращі умови праці не лише в районі,а й в області!
Своєрідним новорічно-різдвяним подарунком від Народного депутата України В.Яницького стала заміна старих віконних дерев’яних конструкцій на енергоощадливі, то ж як результат-майже у всьому шкільному підрозділі замінено вікна (всього 51 шт.).
Юні озерські спортсмени неодноразово ставали переможцями і призерами з різних видів спорту в рамках районної та обласної Спартакіади школярів, то ж фізичний розвиток та залучення підростаючого покоління до занять спортом—є одним із пріоритетів у роботі школи. І не може не радувати той факт, що в результаті капітального ремонту спортивної зали проведено заміну підлоги, облаштовано панелі дерев’яною вагонкою, встановлено нове прожекторне освітлення, замінено вікна, то ж саме тут в осінньо-весняний період проводять своє щоденне «здорове» дозвілля як школярі, так і молодь, а чоловіча та жіноча команди працівників освіти стали переможцем та «бронзовим» призером цьогорічних змагань серед освітян Дубровиччини з волейболу.
На належному контролі перебуває ключове питання «Охорона праці». В цьому напрямку є певні напрацювання, про що свідчить той факт, що за сприяння в підготовці матеріалів районної профспілкової організації освітян в особі В.Твердюк, Озерський НВК визнано переможцем у районному та обласному етапах Всеукраїнського огляду-конкурсу з охорони праці. Серед основних заходів, які були здійснені протягом 2016-2017 навчального року,варто відмітити: ліквідація високорослих дерев поблизу школи із залученням спецтехніки загону МНС м.Рівне; проведення робіт щодо встановлення зовнішнього LED-прожекторного освітлення пришкільної території у вечірньо-нічний час (4 шт.); заміна металевої огорожі ( 200 м); придбання меблів (письмових столів) у вчительську кімнату та кабінет географії (5 шт.); заміна старих крейдяних на сучасні комбіновані класні дошки (5 шт.); покриття приміщення школи швидкісним Інтернетом з Wi-Fi доступом; поповнення спортінвентарем та туристичним спорядженням; обладнано місце паркування транспортних засобів та окремо для велосипедів і т.д.
Варто зауважити, що використання коштів з усіх можливих фондів, які не заборонені законодавством, постійно висвітлюється на інформаційному стенді, де кожен учасник навчально-виховного процесу чи гість закладу може безперешкодно ознайомитися із усіма фінансовими надходженнями та витратами за конкретний період та за рік вцілому.
Своєрідною родзинковою візитівкою школи із усією найголовнішою фотоінформацією про діяльність закладу є великий банер ( 2,5 м х 1,5 м), який привітно зустрічає кожного, хто ступає на шкільне подвір’я.
Після одноголосної підтримки в результаті голосування з боку усіх делегатів Конференції, Анатолій Максимович подякував за постійну підтримку та взаєморозуміння трудовому та учнівському колективам, батьківській громадськості, спонсорам та меценатам, «не байдужим» до вирішення шкільних проблем із числа молоді та жителів села, депутатському корпусу Лісівської с/р і вручив відзнаки : голові БК—Оксані Серко; п/п Світлані Пляшко (м-н «Світлана»); лісничому Золотинського л-ва, депутату райради—Сергію Чудіку та сільському голові—Людмилі Петрович,яка завжди із великим задоволенням сприяє вирішенню шкільних проблем, погоджуючи неодноразове надання освітніх субвенцій навчально-виховним закладам сільської ради.
Отож, напередодні прийняття нового Закону «Про освіту» та впровадження освітньої Концепції хотілося б вірити, що звичайна сільська українська школа на кінець-то позбудеться безкінечних, часто «половинчастих», реформ і набуде статусу цілковито фінансово самодостатнього храму науки, в якому без примусу із гордістю навчатимуться інтелектуали-патріоти, які успішно й творитимуть щасливе завтрашнє майбуття нашої Української держави!
(Із «Звіту директора Озерського НВК перед громадськістю», 25.05.2017 р.)